Kim jest tajemniczy wedding planner?

Jeszcze niedawno pojęcie wedding planner nie istniało w języku polskim. Moda na konsultantów ślubnych, bo o nich mowa, trafiła do nas zza oceanu. Im bardziej wymagający ślub i wesele, tym bardziej pomoc specjalisty okazuje się nieoceniona.

Czym dokładnie zajmuje się wedding planner?

Niezwykle trudno jednoznacznie określić ramy pracy konsultanta ślubnego jak Passion for Wedding. Przeważnie na pierwszym spotkaniu z narzeczonymi ustalane są szczegóły. Niekiedy chodzi tylko o pomoc w konkretnym zadaniu, w innym przypadku konsultant organizuje ślub i wesele od początku do końca. Warto zaznaczyć, że wedding planner to nie tylko pośrednik między narzeczonymi a podwykonawcami. Wykonuje on bowiem wiele pracy twórczej, podsuwa dobre pomysły i reaguje, gdy widzi zagrożenie w realizacji planu. Nierzadko wchodzi też w rolę przyjaciela, który koi przedślubny stres.

Czy każda para potrzebuje konsultanta?

Jeśli ślub i wesele mają być tradycyjne, a narzeczeni od dawna mają wybraną salę, ulubiony zespół, wymarzona sukienka już wisi w szafie to oczywiście poradzą sobie z organizacją sami. Bardzo wiele jest również par bardzo kreatywnych i chętnych do działania, dla których okres przygotowań będzie niemal tak samo ważny jak sam ślub. Wedding planner to idealne rozwiązanie dla osób, które bardzo chciałyby, żeby dzień ich ślubu był jak z bajki, ale nie mają czasu albo pomysłu, by samodzielnie wszystkiego dopilnować.

Gdzie znaleźć odpowiednią osobę?

Zawód konsultanta ślubnego jest w Polsce coraz bardziej popularny. Bardzo często zrzeszają się oni w grupy, które oferują usługi sprawdzonych doradców na terenie całego kraju. Z łatwością można znaleźć taką osobę przez internet lub korzystając z poczty pantoflowej.

Dodaj komentarz